Výstava ve 2. patře
CZECH PRESS PHOTO 2016

 

Galerie Františka Drtikola Příbram je jedinou galerií v ČR, která reprízuje v plném rozsahu aktuální ročník prestižní fotografické výstavy, která byla přístupná od prosince 2016 do ledna 2017 na Staroměstské radnici v Praze.
„Soutěžící mohli tentokrát přihlásit snímky přihlásit do dvou nových foto kategorií, a to Problémy dnešní doby a Lifestyle, a nové video kategorie Investigation. Oproti loňskému ročníku byla témata jednotlivých snímků různorodější. Soutěži nedominovalo jedno zásadní téma. Bylo více prostoru pro témata běžného života. Czech Press Photo ukazuje, že novinářská fotografie se zabývá rovněž pozitivními a lidskými příběhy našeho bytí,“ vysvětluje Veronika Souralová, ředitelka soutěže Czech Press Photo.
Fotografií roku se stal snímek Michala Šuly z vydavatelství Mafra a.s., který zachytil potyčku příznivců čínského prezidenta a zastánců lidských práv v Praze.
Poprvé se mohly ve 22. ročníku Czech Press Photo do soutěže přihlašovat jednotlivé fotografie a videa pouze elektronicky. Soutěž byla všem přispěvatelům otevřena od začátku do konce září 2016. Soutěžit mohl každý, kdo má trvalé bydliště v Česku nebo na Slovensku. A to jak vydavatelé, agentury, odborné školy, tak i volní fotografové.
Mezinárodní porota hodnotila práce 349 fotografů s trvalým bydlištěm v České a Slovenské republice s celkovým počtem 5 861 fotografií. Videosekce se zúčastnilo 25 autorů celkovým počtem 41 videí. Počet přihlášených autorů se meziročně zvýšil celkově o 58 a počet přihlášených prací dokonce o 2 150.
Výstava představí 460 vítězných, nominovaných a dalších vybraných fotografií a videí od 100 autorů v kategoriích:
Aktualita
Problémy dnešní doby
Každodenní život
Lidé, o kterých se mluví
Umění
Sport
Portrét
Příroda a věda
Lifestyle
Proměny Prahy

Další informace a jednotlivé fotografie naleznete na www.czechpressphoto.cz

 

Foto vpravo nahoře Petr Bambousek

vpravo dole Michal Růžička