Otevíráme 12. května!
Galerie Františka Drtikola bude pro veřejnost otevřena 12. května.

Milé návštěvnice a milí návštěvníci. 

Galerie Františka Drtikola bude na základě rozhodnutí vlády od 12. května 2020 znovuotevřena pro veřejnost.

Výstava Imaginárium bude pokračovat a nově bude otevřena výstava Lenky Falušiové Hluboko v lese, která kvůli bezpečnostním opatřením nebude zahájena vernisáží. 

Prozatím si můžete v ulicích Příbrami prohlédnout výstavu Veřejný prostor.cz - Krajina města, kterou jsme přesunuli ze zavřené galerie na výlepové plochy. 

6. května od 17 hodin nás uvidíte na střeše Úřadu práce. Proběhne tu online diskuse o architektuře, ve spolupráci s Městským kulturním centrem Příbram v rámci projektu Živák do obýváku. Podrobnosti najdete zde.

V době uzavření galerie jsme online vedli workshop pro příbramské studenty a studentky na téma virtuální realita, který ještě pokračuje. O jeho výsledcích vás budeme informovat. 

4. května bude natáčet ve výstavě Imaginárium krátký film s Matějem Formanem kameraman Miroslav Janek. Film budete moci shlédnout ve světové premiéře rámci druhého Žíváku do obýváku 20. května v 19 hodin, Součástí programu bude rovněž i rozhovor s Matějem Formanem. Rozhovor i premíéru ve výstavě Imaginárium můžete sledovat i přímo na místě. Stačí když si dopředu zakoupíte v Galerii Františka Drtikola lístky. Počet míst je omezen. Sledujte youtube kanál Živák do obýváku nebo FB událost pod stejným názvem. 

Děkujeme za Vaši přízeň.

Jan Freiberg, ředitel Galerie Františka Drtikola Příbram

771122581,mail: galerie@pb.cz