PŘIPRAVUJEME NA 10.10.2017
LÁSKA NA KŘÍDLECH MOTÝLÍCH

 

Šlágry z první republiky, období plného rytmu, tance, inspirace, čistých ideálů, romantických lásek a snů. Swingová hudba v podání dámského tria, které znáte z působení v Originálním pražském synkopickém orchestru, později Melody Makers Ondřeje Havelky.

Celé roky zůstávají zpěvačky Anna Vránová, Petra Kohoutová a Olga Bímová věrné taneční a jazzové hudbě počátku 20. a 30. let minulého století, kterou posluchačům předávají s vytříbeným citem pro duch doby, s patřičnou nostalgií, elegancí i humornou nadsázkou. Koncertují doma i v zahraničí, vystupuji v televizi a rozhlase, natočily pět CD.

Hudební doprovod vystoupení: klavír a violinofon

(Violinofon nebo též rezofonické housle, případně Strohovy housle je rodina hudebních nástrojů, které vznikly spojením houslí - případně i jiného smyčcového nástroje - s plechovou ozvučnicí. Violinofon nemá obvyklé tělo s resonanční deskou, ale tvoří je trámec s hmatníkem, na němž jsou napjaty obvyklé struny. S kobylkou je spojena plechová trubka, která zvuk zesiluje a směruje. Hraje se na ně stejně jako na housle a vzhledem ke způsobu vzniku zvuku je nástroj nadále klasifikován jako strunný.)

ÚT 10.10. 19:00 Galerie Františka Drtikola, vstupné 240 Kč

 

Předprodej na www.divadlopribram.eu, Infocentrum Knihovny Jana Drdy, Infocentrum Zámeček - Ernestinum