Zveme Vás na přednášku
PETR BAMBOUSEK FOTOGRAFIE ZVÍŘAT V TROPECH

Fotografie zvířat v tropech

Víte, jak se fotí tropická příroda? Přijďte se zaposlouchat do vyprávění o setkání se zvířaty, která známe často jen z knížek nebo bezpečí zoologické zahrady. Vyprávění profesionálního fotografa zvířat Petra Bambouska, rodáka za Příbrami, vás zavede do zákulisí vzniku fotografií, které pořídil na expedicích v letech 2017 a 2018. Můžete se těšit na příběhy fotografií pořízených na Borneu, Madagaskaru, v Botswaně, Malajsii, Ekvádoru či v Brazílii. Řada snímků z těchto cest získala prestižní mezinárodní ocenění.

 

Petr Bambousek

Petr se zaměřuje výhradně na fotografii zvířat a přírody. Za tím účelem podniká každý rok řadu výprav zejména do tropických krajin. Snaží se lidem přiblížit rozmanitost přírody jako celku, takže se věnuje širokému spektru motivů od makra přes ptactvo až po velká zvířata.

Pro jeho tvorbu jsou typické čisté a nápadité kompozice, které získaly celou řadu mezinárodních ocenění v těch nejprestižnějších soutěžích – Willife Photographer of the Year, Nature’s Best Photography, Bird Photographer of the Year, Sony World Photo Awards a dalších.

Petrovu tvorbu můžete vidět v řadě časopisů, knižních publikací i na mnoha besedách a výstavách. Své postřehy také publikuje na svých webových stránkách a facebookovém profilu. Každoročně pořádá celou řadu workshopů, které pomáhají fotografům proniknout do tajů fotografie přírody.

www.sulasula.com

www.facebook.com/sulasulacom

www.instagram.com/sulasulacom