Podzimní novinky z Drtikola
Podzimní novinky z Drtikola

Výstava Czech Press Photo 2019 je pro vás do neděle 17 hod otevřena, od pondělí 12. října podle vládního nařízení nebude galerie přístupná veřejnosti na 14 dní  Czech Press Photo 2019 ale v Příbrami nekončí, domluvili jsme jeho prodloužení do cca poloviny listopadu.


Po znovuotevření galerie budeme dokončovat dva velké projekty. 

Velkou změnou projde expozice Františka Drtikola, na které se podílejí architekti František Košař a Michala Košařová, budeme mít zapůjčeny na několik měsíců originály Františka Drtikola ze sbírek PPF Art a.s. a Collection Munich / Prague a.s., které vystavavíme společně s pracemi neméně slavného Ivana Pinkavy.


V polovině prosince otevřeme designovou sochu - hernu na virtuální realitu v současném umění, autorem je sochař, architekt a digitální designér Vojtěch Rada. Uvnitř sochy bude VR zařízení s českými i zahraničními díly ve virtuální realitě. Budeme jediná galerijní instituce v Čechách, která zapojuje virtuální realitu do dlouhodobého programu. Na realizaci  jsme získali grant od Státního fondu kultury ve výši 40 000 Kč. 


A v neposlední řadě, přes zimu nabídneme výstavu Miloslava Chlupáče, mimořádného českého sochaře, malíře a kreslíře, při příležitosti 100 letého výročí od jeho narození.
Jan Freiberg, ředitel Galerie Františka Drtikola Příbram

obr:

František Drtikol, Dívčí akt se schody a vázou, pigment, 1923, laskavě zapůjčeno ze sbírky PPF Art a.s. 

Ivan Pinkava, First day, bromostříbrná fotografie, z majetku autora

Miloslav Chlupáč, Milenci, tempera, papír, 40. léta 20. století, soukromá sbírka